Pianki Comply™


Słuchawki Skullcandy 50/50 z piankami Comply™ S-400

Pianki Comply™  (Comply™ Foam Tips) amerykańskiej firmy Hearing Components stanowią alternatywę dla standardowych nakładek silikonowych, dołączanych do słuchawek dokanałowych.

W porównaniu z nimi oferują szereg zalet:

 

Zwiększony komfort

Materiał, z którego wykonane są pianki Comply™, jest 30 razy bardziej miękki od silikonu w standardowych nakładkach. Pod wpływem ciepła pianki rozprężają się i idealnie dopasowują do kształtu kanałów słuchowych. Właściwie dobrane pianki pozwalają używać słuchawek bez uczucia dyskomfortu nawet wiele godzin.

 

Izolacja od otoczenia

Dokładne wypełnienie kanałów słuchowych sprawia, że dźwięki płynące z otoczenia są skutecznie tłumione. Jest to szczególnie istotne w hałaśliwych miejscach, takich jak ruchliwe ulice, środki komunikacji miejskiej, pociągi czy samoloty. Dzięki wytłumieniu hałasu można słuchać muzyki przy niższym poziomie jej głośności, wychwytując przy tym więcej jej detali i niuansów.

 

Poprawa brzmienia

Uszczelnienie kanałów słuchowych jest niezbędne do właściwego odtwarzania muzyki przez słuchawki dokanałowe. Często spośród nakładek silikonowych, znajdujących się w zestawie ze słuchawkami, nie daje się dobrać takich, przy których uszczelnienie jest dostateczne. Występuje wtedy degradacja dźwięku, objawiająca się w szczególności ubytkiem niskich tonów, lub prawie całkowitym ich brakiem.
Zastosowanie pianek Comply™ rozwiązuje ten problem. Po wyeliminowaniu nieszczelności słuchawki grają dokładnie tak, jak to przewidział ich producent – brzmienie jest pełniejsze, a ilość basów subiektywnie się zwiększa.

 

Pewniejsze mocowanie

Przy nakładkach silikonowych wystarczy cienka warstwa woskowiny, lub odrobina potu, aby słuchawki zaczęły wysuwać się z uszu. Również tutaj górują pianki Comply™ – większa powierzchnia styku pianek z kanałami słuchowymi i ich bardziej chropowata powierzchnia sprawiają, że wyposażone w nie słuchawki trzymają się pewniej w uszach.

 

Zabezpieczenie słuchawek

Podczas używania słuchawek dokanałowych na siateczkach, osłaniających przetworniki słuchawek, może osadzać się woskowina. Przenika ona do wewnątrz, by z czasem utworzyć warstwę, tłumiącą w znacznym stopniu dźwięk. W niektórych słuchawkach siateczki są wymienne – gdy ulegną zabrudzeniu można je łatwo zdjąć i wyczyścić, lub założyć nowe. Jednak w większości słuchawek tak nie jest, a demontaż siateczek, lub próba ich wyczyszczenia bez demontażu, grozi nieodwracalnym uszkodzeniem słuchawek.
W modelach pianek Comply™ z filtrem Wax-Guard i SweatGuard™ otwory są zasłonięte cienką warstwą neutralnej akustycznie pianki, która zabezpiecza słuchawki przed zanieczyszczeniem.

 

Ochrona słuchu

Na koniec jeszcze jedna, istotna zaleta pianek Comply™, wynikająca z ich właściwości.
Utrzymujące się przez dłuższy czas wysokie natężenie dźwięków może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Silne tłumienie hałasu płynącego z zewnątrz i możliwość słuchania muzyki przy niższym poziomie głośności pozwalają chronić słuch i dłużej czerpać pełną przyjemność z odbioru muzyki.
(Przeczytaj również o stoperach Comply™ Foam Plugs, służących do ochrony słuchu podczas koncertów i w hałaśliwym otoczeniu)

 

Przeczytaj więcej o poszczególnych seriach pianek Comply™:

Seria T- Izolacja Seria Tx - Izolacja Plus Seria Ts - Komfort Seria Tsx - Komfort Plus Seria S - Sport Seria Sx - Sport Plus